Arhiiv: Sisuturundus

Tallinna Lastehaigla – minu karjääri vundament

Alustasin Tallinna Lastehaiglas 2017. aastal abilisena, õppides samal ajal Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õe õppekaval. Kogu selle aja jooksul on minu ametipositsioonid haiglas arenenud vastavalt õppimisele ja kogemusele. Abilisest hooldajaks ja abiõeks saades olin tunnistajaks, kuidas haigla personal toetab töötajate professionaalset kasvu ja arengut. Töötamine erinevates osakondades, sealhulgas erakorralise meditsiini ja ägedate infektsioonide osakonnas, on olnud …

Tallinna Lastehaigla – minu karjääri vundament Read More »

Kuidas läheb Tervisekassal haiguste ennetusega?

Nii teaduskirjandusest kui ka ennetuse propageerijate suust on tihti kõlama jäänud, et üks ennetusse panustatud euro on kümme korda tõhusam kui tagajärgedega tegelemine. Aasta tagasi sai Eesti Haigekassast Tervisekassa. Selle muudatusega lubasime tervisedenduse ja haiguste ennetuse senisest teravamalt luubi alla võtta. Koos Tervisekassa üleminekuga teenusepõhisele juhtimisele loodi tervisedenduse ja haiguste ennetuse portfell, kuhu kuuluvad vaktsineerimise, …

Kuidas läheb Tervisekassal haiguste ennetusega? Read More »

Õde peaks olema igas hooldekodus

2024. aasta alguse seisuga saab Tervisekassa toel õe teenust üldhooldekodus üle 10 500 inimese. Kuigi Tervisekassa rahastab teenust juba neljandat aastat, ei ole siiani kõigis hooldekodudes õde, kes sealsete elanike tervist jälgiks ja aitaks jooksvalt tervisemuresid lahendada. Eestis on 164  tegevusloaga ööpäevaringset üldhooldusteenuse osutajat 229 tegevuskohas. Neist 186 tegevuskohal on sõlmitud Tervisekassaga leping, et pakkuda …

Õde peaks olema igas hooldekodus Read More »

Kuidas leidsin õena oma tee

Õe töös on lõputult võimalusi, kus ennast proovile panna. Kui esmapilgul tehtud valikud enam rõõmu ei paku, ei tähenda see, et õe töö pole sulle. Soovitan õenduses leida valdkonna, mis paneb silma särama. Olen hiljuti lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õe eriala ning praegu jätkan õpinguid Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis vaimse tervise õenduse suunal. Töötan Tallinna Lastehaiglas …

Kuidas leidsin õena oma tee Read More »

Kliiniline assistent toetab perearstikeskuste tööd

Alates 1. juulist 2023 hakkas Tervisekassa rahastama perearstikeskustes registraatori või kliinilise assistendi tööd, et vabastada pereõdede ja -arstide aega tervishoiutöö jaoks. „Pereõed on pädevad tervishoiutöötajad, kes teevad iseseisvaid vastuvõtte. Nad hindavad patsiendi seisundit ja annavad tervisenõu ning tegelevad paljude tervisemurede lahendamisega. Paraku kulub tervishoiutöö asemel suur osa pereõe tööajast administratiivsete ülesannete peale, mis ei ole …

Kliiniline assistent toetab perearstikeskuste tööd Read More »

Meditsiinimööbli terviklahendused Merianto Medicalilt

Mööblitootja Merianto on osalenud meditsiiniasutuste sisustamisel enam kui kümme aastat. Augustis valmis saanud protseduuri- ja erimööbli hange oli Merianto Medicali jaoks suurim Eestis tehtud haiglaprojekt. „Tarnisime Tartu Ülikooli Kliinikumi meditsiinilinnakusse palatite mööbli, ravimi- ja protseduuriruumide erimööbli, õepostide ja infoletid, puhkeruumide kööginurgad ning laoruumidesse Flex-shelfi riiulisüsteemid. Kogu ravimite ja tarvikute säilitamiseks mõeldud mööbel oli projekteeritud ISO-moodulsüsteemi …

Meditsiinimööbli terviklahendused Merianto Medicalilt Read More »

Laialdased teadmised annavad kindluse koduõena töötamiseks

Koduõde on iseseisev õde, kes peab olema teadlik nii oma pädevuse piiridest kui ka võimalustest. Koduõena töötamise eeltingimuseks on vähemalt kaheaastane õena või ämmaemandana töötamise kogemus ning baaskoolituse läbimine, mis annab üldise ülevaate koduõe töö eripäradest. Koduõenduse patsiendid on enamasti eakad ja mitme tervisemurega ning võivad vajada abi pikalt. Koduõde töötab patsiendi kodus ja seal …

Laialdased teadmised annavad kindluse koduõena töötamiseks Read More »

Õe töö verekeskuses

Verekeskusesse jõuavad õed, kellel on soe süda ja kellele meeldib inimestega suhelda. Õena saab töötada nii doonorluse osakonnas kui ka tootmisosakonnas. Vereloovutus on Eestis vabatahtlik ja tasustamata ning selleks, et doonorid leiaksid ikka ja jälle tee verd loovutama, on verekeskuse õel suur roll. Küsimustele vastasid Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse osakonna õde Sandra Pallo, kes on …

Õe töö verekeskuses Read More »

Rahulolu-uuring näitab, kuidas õdedel päriselt läheb

Ükskõik, millises tervishoiuasutuses me täna ka ei tööta, konkurents on igal pool. Konkureeritakse nii ressurssidele, teenustele, personalile, tudengitele kui ka patsientidele. Iga päev on oluline mõelda oma haigla mainele, seal osutatava teenuse kvaliteedile ja usaldusväärsusele. Kui kvaliteet vastab patsiendi ja tema lähedaste ootustele ja vajadustele ning personal on motiveeritud, on sellel laialdaselt positiivsed tagajärjed. Oluline …

Rahulolu-uuring näitab, kuidas õdedel päriselt läheb Read More »

Õde-juhtumikorraldaja – lüli patsiendi ja haigla vahel 

Keerulise diagnoosi saamisel tekib inimesel rida küsimusi: mis minust saab, mis võimalused mul on, kuidas edasi? Sellistes olukordades on patsiendile väärtuslikuks toeks ja abiks õed-juhtumikorraldajad. Nad on eriteadmistega õed, kes on justkui lüliks patsiendi ja haigla vahel, aidates patsiendil paremini mõista tema paranemisteekonda.  Rinnavähk Rinnavähi patsientide raviteekonna sujuvamaks ja turvalisemaks muutmiseks on Ida-Tallinna Keskhaigla kirurgia- …

Õde-juhtumikorraldaja – lüli patsiendi ja haigla vahel  Read More »