Moodulkapid ravimite hoidmiseks hooldekodus

Moodulkapid ravimite hoidmiseks hooldekodus

Täpsust ja tähelepanu nõuab ravimite hoiustamine, õigete koguste ettevalmistamine ja patsientidele jaotamine kogu tervishoius nagu ka hooldekodudes. Selle ülimat täpsust nõudva töö hõlbustamiseks on välja töötatud nutikad ravimikapid.

Auväärses eas inimesed peavad sageli regulaarselt ravimeid võtma. Selleks et hooldekodus saaks igaühel ette nähtud ravimid õigel ajal võetud, on üks lahendusi vajalike ravimidooside nädala kaupa ette komplekteerimine. Hõlbustamaks komplektide ettevalmistamist ja turvalist hoiustamist, on loodud ravimikapid, mida nimetatakse ka nädalakappideks.

„Oleme Merianto Medicalis pühendunud meditsiinimööbli loomisele, et toetada tervishoiupersonali vastutusrikast tööd. Hooldusasutuste töötajate arvamusi arvesse võttes töötasime välja ravimikapid, mis muudavad ravimite hoiustamise turvalisemaks ja komplekteerimise lihtsamaks. Kuna patsientide arv hooldusasutustes varieerub, siis arendasime välja modulaarse komplekslahenduse, mis võimaldab hoiustada vastavalt 20, 40, 60 jne patsiendi ravimid. Nii on võimalik vajalik arv moodulkappe kasutusele võtta sõltuvalt hooldusasutuse elanike arvust,“ ütles Merianto ekspordijuht Andrus Loit.

Pildil on kolm 20 patsiendile mõeldud ravimite hoiustamise kappi üksteise kõrval.

Üks ravimikapi moodul on mõeldud 20 patsiendi ravimite hoiustamiseks. Moodul ise on jaotatud kolmeks osaks. Ülemistel riiulitel asuvad 20 läbipaistvas ja etiketiga varustatud plastkarpi, milles saab hoiustada eraldi iga patsiendi ravimid. Riiulid on kinnitatud kaldu, võimaldades nõnda head ülevaadet karpide sisust.

Kapi keskel paikneb moodul 20 ravimikandikule. Igal patsiendil on individuaalne ravimikandik, mis on jagatud nädalapäevade järgi seitsmeks osaks. Iga nädalapäeva osal on veel omakorda sisejaotised vastavalt hommikustele, lõunastele ja õhtustele ravimitele. Kandikute läbipaistvast plastist tihedalt sulguv kaas hoiab ravimid täpselt oma õigel kohal ja võimaldab head ülevaadet kandiku sisust. Igal kandikul on etikett inimese nime jaoks.

 

Kandikumooduli kõrval asub lukustatav metallkapp ravimitele, mille hoiustamine vajab lisaturvalisust. Ravimikapi ülaosa on varustatud lukustatava rulooga. Kandikumooduli all asetseb vaikselt sulguvatel teleskoopsiinidel väljatõmmatav töötasapind, millel on mugav ravimeid komplekteerida.

Kapi alumises osas paiknevad sahtlid nelja H100 ja nelja H200 ISO-moodulsüsteemi korviga, kus on mugav hoiustada ravimipakendeid ja tarvikuid. Turvalisuse tagamiseks on sahtlid varustatud kesklukustusega.

Ravimite jaotussüsteemid

„Ravimikappide oluline osa on ravimite jaotuskandikud. Oleme kasutusele võtnud Wiegandi jaotuskandikud, millel on palju kasutusvõimalusi. Tegu on õendusspetsialistidega koostöös välja töötatud jaotussüsteemidega, mis annavad suure paindlikkuse komplekteerida terveks nädalaks ravimid vastavalt konkreetse patsiendi vajadustele,“ ütles Merianto ekspordijuht Andrus Loit.

Wiegandi süsteemid täiendavad üksteist ideaalselt ja on omavahel vabalt kombineeritavad. Seejuures on tähelepanu pööratud turvalisusele, et ravimite manustamine oleks ohutu. Iga kasutusviisi jaoks õiged lahendused säästavad aega ja ruumi ning ravimite jaotuskandikuid saab Merianto Medical ISO-moodul kapisüsteemides ja kärudes hästi ladustada ja tõhusalt transportida.

Ravimite jaotuskäru

Selleks et ravimite transportimine hooldusasutuse sees oleks mugav ja turvaline, on Merianto välja töötanud ravimite jaotuskäru. Selle ülaosas paikneb moodul, kuhu saab paigutada ravimikapist võetud ravimikandikud 20 patsiendile. Käru alumises osas on kaks H100 ISO-moodulsüsteemi korvi vajalike lisatarvikute ja ravimite jaoks. Ravimite turvaliseks hoiustamiseks on kärul lukustatav ruloo.

Kärul on ABS-töötasapind, lisaks on olemas külje pealt ülestõstetav abipind. Käru kaks ratast on lukustatavad, et fikseerida käru oma asukohale.

 

Helsingi Ensikoti soovitab

„Meie töös on oluline tagada ravimite ohutus ja kvaliteet. Seetõttu peavad meie kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistidel olema parimad võimalikud vahendid töötamiseks. Otsisime eelmise aasta lõpus valminud Ensikotisse mööblitarnijat, kes suudaks valmistada kohandatavaid ja paindlike võimalustega ravimikappe. Merianto pakutud lahendused ületasid meie ootusi ning meievaheline suhtlus oli esmaklassiline,“ ütleb Lõuna-Soomes beebidele ja väikelastega peredele teenuseid osutav Helsingi Ensikoti tegevjuht Tuomas Kurttila.

Viimased uudised

Lapsest täiskasvanuks: ühiskonna roll tervemate kodanike kasvatamisel

Lapse jaoks on eeskätt oluline usalduslik suhe täiskasvanuga.

Õdedesse investeerimise olulisusest

Õe heaolu töökohal mõjutab patsiendi heaolu ja õendusteenuse kvaliteeti.

Suurepärane võimalus väisata õdede maailmakongressi

Järgmine suurim ülemaailmne õdede kokkutulek toimub 9.–13. juunil 2025 meie naaberriigis Soomes.

Õdede analüüs

Õed on tervishoiu selgroog.

Kust tuleb tervis ja kuhu kaob raha?

Terved inimesed on Eesti riigi vundament.

Eesti Õdede Liit kuulutas välja aasta õe, aasta hooldustöötaja ja aasta teo

Õenduse alustalad on inimestest hoolimine ning koostööoskus. Just neid väärtusi kannavad kõik kolm laureaati.