Eesti Õdede Liidul on oma postmark

Eesti Õdede Liidu 100. aastapäevaga seonduvalt sai 9. novembril 2023 iga gala külaline EÕL 100 margi omanikuks.
“Peame oluliseks tunnustada Eesti Õdede tegevust ka Eesti Õdede Liidu 100 aastapäeval väljaantava riikliku sümboli – postmargiga. Seni on õdede tööd tunnustatud markidega USA, Canada, Tsehhi, Islandi, Portugali, Poola, Itaalia ja Saksamaa postiasutuste poolt. Loodame väga, et Eesti Post leiab võimaluse asuda nende postiasutuste ritta, koostöös tunnustades Eesti Õdede tegevust läbi ajaloo riikliku sümboli – postmargi “Eesti Õdede Liit 100” emiteerimisega, Eesti Õdede Liidu ametlikul sünnipäeval – 9. novembril 2023.” kirjutas Marili Tammaru.

Omniva postkontorites ja e-poes on müügil Eesti Õdede Liidu 100. tegutsemisaastat märkiv postmark, millel on kujutatud liidu uut südamekujulist logo. Margi kujundanud disaineri Triin Heimanni sõnul sümboliseerib see puhtust, mõistmist, üksteise eest hoolitsemist ja pidevat arengut paremate lahenduste suunas.

„Õendus on viimase sajandi jooksul tohutult arenenud. Õed on jõudnud tervishoiukõrgkoolidesse, doktoriõppesse, haiglate juhatustesse ja otsustuskogudesse ja nad muudavad maailma, aidates ennetada haiguseid ning toetades inimesi tervise taastumisel. Pingutame iga päev Eesti inimeste tervise nimel, mistõttu on meil hea meel, et Eesti Õdede Liidu väärikat verstaposti tähistab uus postmark ja meie tegevus jõuab seeläbi ehk rohkemate inimesteni,“ ütles Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus.

Eesti Õdede Liit (EÕL) tegutseb inimeste tervise nimel. Õed täidavad inimese tervise edendamisel ja hoidmisel asendamatut rolli. EÕL aitab õdedel inimesi aidata, olles ühtaegu nii tervishoidu edendav kutseorganisatsioon kui ametiühing. Kutseorganisatsioonina tegeleb EÕL õenduse kui kutseala arendamisega kõigil tasanditel. Ametiühinguna seisab EÕL hea õdede ja kutsega hooldustöötajate töötingimuste ja –tasu ning tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse eest.
EÕL on 9. novembril 1923. aastal asutatud Eesti Õdede Ühingu õigusjärgne organisatsioon.
EÕL juhindub täna oma tegevuses Eesti õenduse ja ämmaemanduse arengustrateegiast 2021-2030 “Ühised sammud terviseni”.
Eesti Õdede Liidu missioon on olla inimkesksete muutuste ellukutsuja tervishoius.
Eesti Õdede Liidu visioon on inimkeskne tervishoid – tänu piisavale arvule hea väljaõppega õdedele, eriõdedele ja kutsega hooldustöötajatele on tervishoiuteenused kättesaadavad kõikjal Eestis ning tervishoiumeeskonna tööjaotus on mõistlik, vastab väljaõppele, pakub võimalusi arenguks ning hoiab ka meeskonna liikmete tervist.
Foto: Erlend Štaub

Viimased uudised

Kuidas mõjutab toitumine vaimset tervist?

Stressirohkes keskkonnas on toidust lohutuse otsimine tavapärane.

Kuidas traumast taastuda?

Kergemate traumade puhul tuleks jälgida, kas tekib verevalum, ning tunnetada trauma põhjustatud valu suurust.

Tunne oma esindajaid!

Saa tuttavaks Lääne piirkonna esindaja Imbi Jäega ja kliinilise õenduse seltsingu juhi Katti Kõrvega.

Mida pean vastutuskindlustuse seaduse jõustumisel õena arvestama?

On ülioluline, et iga õde teaks ja hoiaks oma eriala reguleeritud pädevust ja täiendaks end nõutud mahus.

Uni kui vaimse tervise vitamiin

Töö uneprobleemidega on suuresti koostöö patsiendiga.

Uudistesaade aastast 2048

Eesti Õdede Liidu 100. sünnipäevaks valminud meelelahutuslik uudistesaade.