Eesti Õdede Liidu 100. aastapäevaga seonduvalt sai 9. novembril 2023 iga gala külaline EÕL 100 margi omanikuks.
“Peame oluliseks tunnustada Eesti Õdede tegevust ka Eesti Õdede Liidu 100 aastapäeval väljaantava riikliku sümboli – postmargiga. Seni on õdede tööd tunnustatud markidega USA, Canada, Tsehhi, Islandi, Portugali, Poola, Itaalia ja Saksamaa postiasutuste poolt. Loodame väga, et Eesti Post leiab võimaluse asuda nende postiasutuste ritta, koostöös tunnustades Eesti Õdede tegevust läbi ajaloo riikliku sümboli – postmargi “Eesti Õdede Liit 100” emiteerimisega, Eesti Õdede Liidu ametlikul sünnipäeval – 9. novembril 2023.” kirjutas Marili Tammaru.
Omniva postkontorites ja e-poes on müügil Eesti Õdede Liidu 100. tegutsemisaastat märkiv postmark, millel on kujutatud liidu uut südamekujulist logo. Margi kujundanud disaineri Triin Heimanni sõnul sümboliseerib see puhtust, mõistmist, üksteise eest hoolitsemist ja pidevat arengut paremate lahenduste suunas.
„Õendus on viimase sajandi jooksul tohutult arenenud. Õed on jõudnud tervishoiukõrgkoolidesse, doktoriõppesse, haiglate juhatustesse ja otsustuskogudesse ja nad muudavad maailma, aidates ennetada haiguseid ning toetades inimesi tervise taastumisel. Pingutame iga päev Eesti inimeste tervise nimel, mistõttu on meil hea meel, et Eesti Õdede Liidu väärikat verstaposti tähistab uus postmark ja meie tegevus jõuab seeläbi ehk rohkemate inimesteni,“ ütles Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus.
Eesti Õdede Liit (EÕL) tegutseb inimeste tervise nimel. Õed täidavad inimese tervise edendamisel ja hoidmisel asendamatut rolli. EÕL aitab õdedel inimesi aidata, olles ühtaegu nii tervishoidu edendav kutseorganisatsioon kui ametiühing. Kutseorganisatsioonina tegeleb EÕL õenduse kui kutseala arendamisega kõigil tasanditel. Ametiühinguna seisab EÕL hea õdede ja kutsega hooldustöötajate töötingimuste ja –tasu ning tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse eest.
EÕL on 9. novembril 1923. aastal asutatud Eesti Õdede Ühingu õigusjärgne organisatsioon.
EÕL juhindub täna oma tegevuses Eesti õenduse ja ämmaemanduse arengustrateegiast 2021-2030 “Ühised sammud terviseni”.
Eesti Õdede Liidu missioon on olla inimkesksete muutuste ellukutsuja tervishoius.
Eesti Õdede Liidu visioon on inimkeskne tervishoid – tänu piisavale arvule hea väljaõppega õdedele, eriõdedele ja kutsega hooldustöötajatele on tervishoiuteenused kättesaadavad kõikjal Eestis ning tervishoiumeeskonna tööjaotus on mõistlik, vastab väljaõppele, pakub võimalusi arenguks ning hoiab ka meeskonna liikmete tervist.
Foto: Erlend Štaub
Viimased uudised
Mida teha, kui noor järgib kahjulikke trende?
Valest pilgust või naljaga tehtud kommentaarist võib piisata, et õpilane keelduks koolilõuna söömisest.
Tunne oma esindajaid!
Saa tuttavaks Vaimse tervise õenduse seltsingu juhi Laura Oisalu ja Lõuna piirkonna esindaja Eda Mudalombiga.
Kuidas tunnevad end Eesti meessoost õed ja mida arvavad nendest naiskolleegid?
Töökeskkonna mitmekesistamine panustab õendusteenuse kvaliteeti ja kaudselt ka ravitulemustesse.
Õdede liidu tervitussõnad nii värsketele lõpetajatele kui ka alustajatele
Jaanuari lõpus sai Eesti juurde sadu õdesid ja eriõdesid.
Miks mehed pelgavad õendust?
Haiglates on tekkinud olukordi, kus patsiendid soovivad, et nendega tegeleksid nendega samast soost töötajad.
Õendusüliõpilased tööellu sisenemas
Soovitan õendust õppida inimesel, kes tunneb, et õe töö toob naeratuse näole ja kel on piisavalt empaatiat.