Suurepärane võimalus väisata õdede maailmakongressi

Järgmine suurim ülemaailmne õdede kokkutulek toimub 9.–13. juunil 2025 meie naaberriigis Soomes. Kui oled kunagi unistanud Rahvusvahelise Õdede Nõukogu (ICN) kongressil osalemisest, siis vaevalt selleks paremat võimalust tuleb.

ICNi õdede kongress toimub iga kahe aasta järel eri paigas. Eelmise aasta suvel toimus kongress Kanadas Montrealis ning järgmise korraldab Helsingis Soome Õdede Liit. „Meie Soome Õdede Liidus oleme ülimalt elevil ja uhked, et Helsingi valiti ICN 2025 kongressi korraldajalinnaks. Erilise soojusega ootame liituma oma kalleid kolleege Eestist. Eesti Õdede Liidu toetus juba kandideerimisprotsessi ajal oli tõeliselt hinnatud ning oleme teinud suurepärast koostööd juba aastaid. Oleks tore tervitada Helsingis suurt hulka kolleege Eestist,“ ütleb Soome Õdede Liidu vanemnõustaja ja kongressi projektijuht Anna Suutarla.

Tähistame ka Soome Õdede Liidu sünnipäeva

Kongressi eesmärk on tuua kokku umbes 6000 õde enam kui 130 riigist, et jagada, õppida ja suhelda, aga ka lõbutseda ja end laadida. Ülemaailmsed tippesinejad ja messiala tutvustavad õenduse ja tervishoiu uuemaid arenguid, trende ja lahendusi. See on võimalus õppida ja saada uusi teadmisi erinevatest valdkondadest, ka kliinilisest tööst. „Helsingi kongress on ainulaadne ka ajaloo vaatenurgast: ICNi kongress toimus Helsingis 100 aastat tagasi, 1925. aastal. Soome Õdede Liit aga tähistab 2025. aastal oma 100. aastapäeva. Tähistame seda üheskoos Helsingis, tere tulemast meiega liituma!“ lisas Suutarla.

Võimalused Eesti õenduse tutvustamiseks 

Ülemaailmne kongress on suurepärane võimalus tutvustada Eesti õendust. Selle aasta augustist septembrini on võimalik esitada suulise või posterettekande lühikokkuvõte. Lisaks saavad organisatsioonid registreeruda eksponendiks ja seeläbi jõuda ainulaadse hulga eri valdkondade õendustöötajateni ka kõige kõrgematelt positsioonidelt. Veel saavad organisatsioonid registreeruda sponsoriteks ja olla sel viisil kongressil nähtavad. Kongressile registreerimine algab septembris 2024.

Rahvusvaheline Õdede Nõukogu (International Council of Nurses, ICN) on enam kui 130 riikliku õdede ühenduse (NNA) liit, mis esindab 28 miljonit õde kogu maailmas. See asutati 1899. aastal ja oli esimene rahvusvaheline tervishoiutöötajate organisatsioon. ICN korraldab iga kahe aasta tagant kongressi koos Rahvuslike Esindajate Nõukogu (CNR) koosolekuga. ICNi missioon on esindada õendust kogu maailmas, edendada õdede elukutset ja heaolu ning propageerida tervist kõigis poliitikavaldkondades. Visiooni kohaselt ülemaailmne kogukond tunnustab ja toetab õdesid ja õendustegevust ning investeerib neisse, et juhtida ja pakkuda tervist kõigile.

Soome Õdede Liit (Finnish Nurses Association, FNA) on kutseliit, mis ühendab Soome õdesid. FNA toetab õdede oskusteavet ja heaolu nii töö- kui ka töövälisel ajal. FNA teeb õdede töö sotsiaalses diskussioonis nähtavaks ning selle eesmärk on õe elukutse suurem väärtustamine. Nad hoolitsevad selle eest, et õdede hääl oleks kuulda ning toetavad õdesid ja õe elukutset. Lisaks tööle riiklikul tasandil edendavad nad õendustegevust Põhjamaade, Euroopa ja ülemaailmses koostöös. FNA on ICNi liige alates 1909. aastast.

ICNi tegevjuht Howard Cattoni kutsub Eesti õdesid Rahvusvahelise Õdede Nõukogu kongressile:

 

 

 

Täpsem info: www.icn.ch/events/icn-congress-2025-helsinki

 

 

Viimased uudised

Lapsest täiskasvanuks: ühiskonna roll tervemate kodanike kasvatamisel

Lapse jaoks on eeskätt oluline usalduslik suhe täiskasvanuga.

Õdedesse investeerimise olulisusest

Õe heaolu töökohal mõjutab patsiendi heaolu ja õendusteenuse kvaliteeti.

Suurepärane võimalus väisata õdede maailmakongressi

Järgmine suurim ülemaailmne õdede kokkutulek toimub 9.–13. juunil 2025 meie naaberriigis Soomes.

Õdede analüüs

Õed on tervishoiu selgroog.

Kust tuleb tervis ja kuhu kaob raha?

Terved inimesed on Eesti riigi vundament.

Eesti Õdede Liit kuulutas välja aasta õe, aasta hooldustöötaja ja aasta teo

Õenduse alustalad on inimestest hoolimine ning koostööoskus. Just neid väärtusi kannavad kõik kolm laureaati.