Meditsiinimööbli terviklahendused Merianto Medicalilt

Meditsiinimööbli terviklahendused Merianto Medicalilt

Organiseeritus on tervishoius väga tähtis. Merianto Medicali mööblilahendused aitavad luua logistilise terviku, kus iga asi on omal kohal ning kiirelt ja mugavalt kättesaadav.

Mööblitootja Merianto on osalenud meditsiiniasutuste sisustamisel enam kui kümme aastat. Augustis valmis saanud protseduuri- ja erimööbli hange oli Merianto Medicali jaoks suurim Eestis tehtud haiglaprojekt.

„Tarnisime Tartu Ülikooli Kliinikumi meditsiinilinnakusse palatite mööbli, ravimi- ja protseduuriruumide erimööbli, õepostide ja infoletid, puhkeruumide kööginurgad ning laoruumidesse Flex-shelfi riiulisüsteemid. Kogu ravimite ja tarvikute säilitamiseks mõeldud mööbel oli projekteeritud ISO-moodulsüsteemi baasil, millel on võrreldes tavaliste sahtlite ja riiulitega kasutaja jaoks hulk olulisi eeliseid,“ räägib Merianto juht Raimo Grichin.

„Tellija oli sisustusprojektis teinud väga hea eeltöö ja teadis täpselt, mida soovib. Lahenduste ja materjalide valikul oli kliendi fookus selgelt vastupidavusel ja kasutusmugavusel. Projekt oli põhjalikult ette valmistatud ning materjalid ja ergonoomika läbi mõeldud,“ tunnustab Grichin. Ta lisab, et Merianto jaoks oli tegu meeldivalt keerulise väljakutsega, sest arvestada tuli väga suure mööblimahuga, millest valdav osa vajas objektipõhist projekteerimist ning ruumid tuli sisustada väga lühikese aja jooksul.

„Tavaliselt toimub selliste suurte objektide sisustamine etappide kaupa, vastavalt ehituse valmimisele, kuid sel korral olid hooned ja ruumid enne sisustusprojekti algust juba täielikult valmis ja viimistletud,“ lisab ta. Meriantol on viimastel aastatel olnud korduvalt  võimalus panustada Tartu Ülikooli Kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnaku M- ja C-korpuse valmimisse.

„Viimastel aastatel on kõikjal toimunud suur edasiminek meditsiiniasutuste kavandamises ja sisustamises. Uued hooned on avaramad ja valgusküllasemad ning pimedad haiglakoridorid on ajalugu. Ka protseduuriruume ei sisustata ammu enam tavalise köögimööbliga, vaid tellitakse spetsiaalsed ja praktilised erilahendused. Suure kasutuskoormusega mööblipindade puhul, nagu näiteks vastuvõtuletid ja tööpinnad, kasutatakse vastupidavaid komposiitmaterjale. Neid on võimalik teatud aja järel kohapeal üle poleerida ning need näevad taas välja nagu uued,“ toob Raimo Grichin välja kvaliteetlahenduste eelised.

Merianto südameasjaks on valmistada ja tarnida sisustust, mis vastab tervishoiusektori kõrgetele nõudmistele ja erilistele vajadustele.

Viimased uudised

Kuidas mõjutab toitumine vaimset tervist?

Stressirohkes keskkonnas on toidust lohutuse otsimine tavapärane.

Kuidas traumast taastuda?

Kergemate traumade puhul tuleks jälgida, kas tekib verevalum, ning tunnetada trauma põhjustatud valu suurust.

Tunne oma esindajaid!

Saa tuttavaks Lääne piirkonna esindaja Imbi Jäega ja kliinilise õenduse seltsingu juhi Katti Kõrvega.

Mida pean vastutuskindlustuse seaduse jõustumisel õena arvestama?

On ülioluline, et iga õde teaks ja hoiaks oma eriala reguleeritud pädevust ja täiendaks end nõutud mahus.

Uni kui vaimse tervise vitamiin

Töö uneprobleemidega on suuresti koostöö patsiendiga.

Uudistesaade aastast 2048

Eesti Õdede Liidu 100. sünnipäevaks valminud meelelahutuslik uudistesaade.