Meditsiinimööbli terviklahendused Merianto Medicalilt

Meditsiinimööbli terviklahendused Merianto Medicalilt

Organiseeritus on tervishoius väga tähtis. Merianto Medicali mööblilahendused aitavad luua logistilise terviku, kus iga asi on omal kohal ning kiirelt ja mugavalt kättesaadav.

Mööblitootja Merianto on osalenud meditsiiniasutuste sisustamisel enam kui kümme aastat. Augustis valmis saanud protseduuri- ja erimööbli hange oli Merianto Medicali jaoks suurim Eestis tehtud haiglaprojekt.

„Tarnisime Tartu Ülikooli Kliinikumi meditsiinilinnakusse palatite mööbli, ravimi- ja protseduuriruumide erimööbli, õepostide ja infoletid, puhkeruumide kööginurgad ning laoruumidesse Flex-shelfi riiulisüsteemid. Kogu ravimite ja tarvikute säilitamiseks mõeldud mööbel oli projekteeritud ISO-moodulsüsteemi baasil, millel on võrreldes tavaliste sahtlite ja riiulitega kasutaja jaoks hulk olulisi eeliseid,“ räägib Merianto juht Raimo Grichin.

„Tellija oli sisustusprojektis teinud väga hea eeltöö ja teadis täpselt, mida soovib. Lahenduste ja materjalide valikul oli kliendi fookus selgelt vastupidavusel ja kasutusmugavusel. Projekt oli põhjalikult ette valmistatud ning materjalid ja ergonoomika läbi mõeldud,“ tunnustab Grichin. Ta lisab, et Merianto jaoks oli tegu meeldivalt keerulise väljakutsega, sest arvestada tuli väga suure mööblimahuga, millest valdav osa vajas objektipõhist projekteerimist ning ruumid tuli sisustada väga lühikese aja jooksul.

„Tavaliselt toimub selliste suurte objektide sisustamine etappide kaupa, vastavalt ehituse valmimisele, kuid sel korral olid hooned ja ruumid enne sisustusprojekti algust juba täielikult valmis ja viimistletud,“ lisab ta. Meriantol on viimastel aastatel olnud korduvalt  võimalus panustada Tartu Ülikooli Kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnaku M- ja C-korpuse valmimisse.

„Viimastel aastatel on kõikjal toimunud suur edasiminek meditsiiniasutuste kavandamises ja sisustamises. Uued hooned on avaramad ja valgusküllasemad ning pimedad haiglakoridorid on ajalugu. Ka protseduuriruume ei sisustata ammu enam tavalise köögimööbliga, vaid tellitakse spetsiaalsed ja praktilised erilahendused. Suure kasutuskoormusega mööblipindade puhul, nagu näiteks vastuvõtuletid ja tööpinnad, kasutatakse vastupidavaid komposiitmaterjale. Neid on võimalik teatud aja järel kohapeal üle poleerida ning need näevad taas välja nagu uued,“ toob Raimo Grichin välja kvaliteetlahenduste eelised.

Merianto südameasjaks on valmistada ja tarnida sisustust, mis vastab tervishoiusektori kõrgetele nõudmistele ja erilistele vajadustele.

Viimased uudised

Lapsest täiskasvanuks: ühiskonna roll tervemate kodanike kasvatamisel

Lapse jaoks on eeskätt oluline usalduslik suhe täiskasvanuga.

Õdedesse investeerimise olulisusest

Õe heaolu töökohal mõjutab patsiendi heaolu ja õendusteenuse kvaliteeti.

Suurepärane võimalus väisata õdede maailmakongressi

Järgmine suurim ülemaailmne õdede kokkutulek toimub 9.–13. juunil 2025 meie naaberriigis Soomes.

Õdede analüüs

Õed on tervishoiu selgroog.

Kust tuleb tervis ja kuhu kaob raha?

Terved inimesed on Eesti riigi vundament.

Eesti Õdede Liit kuulutas välja aasta õe, aasta hooldustöötaja ja aasta teo

Õenduse alustalad on inimestest hoolimine ning koostööoskus. Just neid väärtusi kannavad kõik kolm laureaati.