Tiina Riistan

Tiina Riistan toimetab Eesti Õdede Liidus Viru piirkonna juhina. Tiina kandideeris sellele ametikohale suisa kaks korda. Mäletame hästi, kuidas juhatusse tulles tundus Tiinale, et selle töö saab küll õhtutundidel korda ajada, aga võta näpust, ei saa. Tööd tuleb muudkui juurde, kui seda vaid tahta teha. Tiina ülesandeks on juhatuse liikme töö kõrval toimetada ära kõik üritused Viru piirkonnas, mis vähegi tegevuskavva on pandud. Muidugi on tal abiks piirkonnas valitud usaldusisikud. Liidus saab aktiivne olla aga igaüks – üritusi või koolitusi korraldada ning selle eest ka organiseerimistasu saada.

Tiina on kaasa löönud ravijuhendi valmimisel ning esindanud piirkonnas korduvalt Eesti Õdede Liitu. Ta on harjutanud ettekannete tegemist ja arendanud ennast selles valdkonnas ikka edasi. Vahepealne COVIDi aeg oli talle pereõena keeruline, aga sellel aastal tunneb taas, kuidas on soove ja võimalusi inimestega rohkem kohtumiseks ka liidu tegevustes.

Tiina on ise öelnud, et talle meeldivad lilled ja liblikad, sest nad on nii värvilised ja pakuvad silmailu ning hingerahu. Tiina iseloomustab ennast nii: „Olen alati mõelnud, et kui meditsiinis enam rakendust ei leia, lähen floristikat õppima ja avan oma lilleäri. Olen suur kummikommi ja marmelaadi söödik ning sefiirist ka ära ei ütle. Hobideks on maalimine, mida saan viimasel ajal väga harva teha ajapuuduse tõttu.“

Tiina puhkab autoga sõites ja talle meeldib aega veeta oma kolme lapselapsega. „Olen üliõnnelik, et olen vanaema. Mulle meeldib nendega koos olla, nendega tegeleda ja nende silmade läbi maailma avastada,” ütleb Tiina.

Pereõe tööd on Tiina teinud juba väga pikalt ja seda tehes tunneb ta rõõmu, et patsiendid teda usaldavad.

Aitäh Tiina, et Sa Viru piirkonnas toimetad ja inimestele infot jagad. Aitäh, et tulid ja õpid iga päev koos liiduga uusi asju ja märkad, kui paljude tegevustega on hädavajalik tegeleda. Ilma Virumaal kohal olemata ei saa piirkonda toetada, Sinu kohalolu on hädavajalik.