Siiri Kullamaa

Lõuna piirkonnas, mis on meie suurim piirkond ja kuhu kuulub nii Tartu, Valga, Võru, Jõgeva kui ka Põlva, toimetab piirkonna juht ja juhatuse liige Siiri Kullamaa.

Mäletame hästi, et Lõuna piirkonna juhi konkurss ei osutunud just kuigi populaarseks. Siiri otsus kandideerida tuli paljudele üllatusena. Meile oli hea uudis, et meie seas on positiivne inimene, kes suudab ja tahab rõõmsalt korraldada piirkonna üritusi, leida uusi esinejaid ja vaatenurki.

Siiri Kullamaa peamine ülesanne liidus on tegeleda tööõiguse ja ametiühinguliste teemadega, millega ta on ennast suurepäraselt kurssi viinud. Siiri lahendab erinevaid probleeme töötajate ja tööandjate vahel ning jagab saadud infot liidu siseveebis „JURIST vastab“ foorumis. Nii nagu rahvusvahelises tegevuses on töömaht mitmekordistunud, on ka meie liikmetel järjest enam tööalaseid mõtteid ja küsimusi, mida ühiselt lahendada. Tänu Siiri asjaajamisele on nii mõnigi valesti arvestatud töötasu jõudnud meie liikme kontole.

Sõbrad sõnavad Siiri kohta: „Rõõmsameelne ja hooliv ning alati valmis kõiki aitama, olenemata kas tegu on oma lähedastega või võõrastega. Siiri on töökas ja õpihimuline ning hindab tugevalt haridust, millega on suureks eeskujuks olnud oma lastele.“ Siiri on väga empaatiline ja elab läbi neid ebameeldivaid olukordi, mida tuleb koos liikmetega lahendada. Järjest enam õpime üheskoos, kuidas paljusid kurbi ja vahel tigedaid asju enda südamest eemal hoida. Enda tervist tuleb meeles pidada!

Siiri puhul oleme juhatuses juba harjunud, et pigem tuleb ta pisut hiljem kui varem. Kõik, mis ette võetud, saab tehtud. Kui mitte varem, siis 23 tunnil ikka.  Ja lõppude lõpuks, mis seal vahet, kui kõik saab ikka korda ja valmis.

Töö tegemise kõrval naudib Siiri head huumorit ja lõbusalt veedetud aega koos lähedastega. Ta oskab küpsetada ja on suur saunafänn. Tõsi, elu ja õdede liidu töö on olnud nii kiire, et tema sauna ja küpsetisi pole saanud juhatus veel maitsta. Arusaadav, kui kõige muu kõrvalt alustas ta eelmisel aastal Tartu Ülikooli õendusteaduse magistriõpinguid. Esimene aasta, muide sujus edukalt.

Siiri vedada on suur piirkond ning täita SA Tartu Ülikooli Kliinikumis ka peausaldusisiku koht. Siiri ise tahaks kindlasti ennast kloonida, et jõuda rohkem igale poole piirkonnas ning võtta ette veel rohkem tegevusi kui täna on tehtud. Usaldusisikute meeskonna arendamine on suur väljakutse ning usaldusisikutega koostöös saab teha võimatud asjad võimalikuks.

Aitäh Sulle, Siiri, et oled suutnud Lõuna piirkonda koos hoida ning meie kiires tempos kaasas olla. Suur süda ja soov asju ära teha aitavad nii Sind ennast kui ka meid. Usume, et Siiril on veel ees nii mõnigi väljakutse nii magistriõppes kui ka Eesti Õdede Liidu tegevustes.