Kersti Ossaar

Lääne piirkonda kuuluvad meil nii Viljandimaa, Järvamaa, Saaremaa kui ka Pärnumaa ja kogu seda piirkonda ohjab Kersti Ossaar.

Selline pealtnäha nääpsuke ja tagasihoidlik, kuid kui on vaja miskit öelda või mõelda, lööb välja tema õige loomus. Ta on väga tegus ja põhjalik. Esimesel aastal ehmatas ta ka ise ära, kui palju asju on päriselt Eesti Õdede Liidu juhatuse tegevustes peidus. Nii palju lugemist ja arvamuse kujundamist, nii palju kuulamist ja arutamist, nii palju suhtlemist ja seletamist ei ole ta oma pikkade aastate jooksul haiglas veel näinud.

Kersti on meie päikeselaik, kes ise ütleb enda kohta nii: „Olen õnnelik kolme imelise tütre ema ja ühe tüdruku vanaema. Minu elus on olnud palju tragöödiat, kuid sellele vaatamata olen positiivne ja rõõmsameelne. Tütred on minu kohta öelnud, et olen emotsionaalne, jutukas, kaitsev, stiilne ja jõuan palju. Hindan inimestes otsekohesust ja olen seda ka ise. Mind ajab vihale ebaõiglus ja valetamine. Armastan väga oma lähedasi, vajan oma ellu sõpru ja pean lugu nendega koosveedetud ajast.“

Üks, mis meie juhatust ühendab, on armastus kõndimise vastu. Lisaks kõndimisele armastab Kersti jooksmist ja teisi füüsilisi tegevusi. Aias tegutsejad on meil nii Gerli, Tiina kui ka Kersti. Vastupidiselt Gerlile oskab Kersti ka lihtsalt niisama olla ja ennast seeläbi uuesti laadida. Vajalik oskus, mida tal tasub õpetada ka teistele. Maal mere läheduses elamine ilmselt aitab sellele kaasa.

Kersti ülesandeks on keerukad mulgid, keskeestlased, riukalikud saarlased ja tuulispäised pärnakad panna ühte jalga käima. See ei ole kerge ülesanne. Nagu teistel piirkondadel, on siingi oma väljakutsed. Kersti esimene ametiaeg EÕLi juhatuse liikmena saab otsa juba sel aastal. Meie arvates on Kersti juhatuse tiimile just õige ja hädavajalik täiendus ning ootame teda uuesti kandideerima. Just nüüd, kui amet selge ja saab tegutseda veel julgemalt, oleks kahju neid teadmisi ja kogemusi raisku lasta.

Aitäh Kersti, et Sa julgesid tulla ja loodame, et tahad ka jääda.