Anneli Kannus

Anneli Kannus, meie liidu president, on kui loodusjõud, mis ei peatu. Ta ei murdu ega anna alla, kui teel on takistus või rünnak on korraga mitmest suunast. Tormivabal päeval soojendab ta kõiki, kes on tema ümber. Anneli liigub püstitatud eesmärkide poole sihikindluse, laialdaste teadmiste ja suurepärase väljendusoskusega kindlalt ja stiilselt. Ta julgeb avaldada oma arvamust ning navigeerida graatsiliselt läbi keeruliste takistuste. Vajadusel oskab ta edasi minna ka otse ja peenutsemata, nagu jäälõhkuja.

Tema töölaual on Tervisekassa nõuandva kogu materjalid, õendusmääruse ettevalmistamine, õendusterminoloogia, erinevate seaduste, määruste ja ravijuhendite läbivaatamine ning Eesti Õdede Liidu arvamuse väljendamine, sealhulgas suhtlemine meediaga. Tegelikult on veel palju muudki, sest kes palju teeb, see palju jõuab.

Lisaks sellele, et Anneli on oma töös võrratu, on ta väga laia silmaringiga, mis puudutab enda eest hoolitsemist ning endale meeldivate elamuste pakkumist. Ikka ja jälle otsib ta uusi võimalusi, elamusi ja kogemusi. Ta teab ja oskab soovitada igas Eestimaa nurgas olevaid toidukohti, mis garanteerivad sulle maitsetenirvaana. Ta on suur kunsti nautleja ning teab kindlasti soovitada suurepärast ööbimiskohta igas suuremas Eesti linnas. Suure veearmastajana teab ta ka kauneid ujumiskohti.

Kurtmas Annelit pigem ei kuule. Ka keerulistest hetkedest läheb ta läbi sirge selja ja naeratusega.

Anneli on pereinimene, kes vaatamata oma tihedale tööelule on oma pereliikmete jaoks alati olemas. Tema pere teab hästi, et kui on vaja kedagi, kes sinusse enesekindlust sisendaks, siis Anneli on täpselt see õige inimene. Anneli energia ja elujõud on nakkavad. Pereliikmed imetlevad tema oskust aega planeerida ja detailselt kõike organiseerida. Anneli on nende silmis enesekindel, jäärapäine ja kaval nagu rebane, kuid alati heatahtlik. Nad teavad hästi, et ema ei salli ebaõiglust ja korralagedust ning ka puhkuse ajal peab ta kinni oma koristuspäevadest.

Lisaks tööle õdede liidus, abikaasaks ja emaks olemisele, jõuab ta aktiivne olla poliitikas. Tartu linna ilu ja valu on samuti tema südames ning keelel. Ta on kogukonna eest seismisel sama entusiastlik kui õdede eest võitlemisel, sest teisiti ta lihtsalt ei oska.

Ja see ei ole veel kõik, sest Anneli on ka kogemusnõustaja. Anneli ise on pidanud elus kiirete muutustega kohanema ja ümber õppima. Nüüd jagab ta hea meelega oma kogemusi ka teiste sarnases olukorras olevate inimestega. Tema aastaid peetud blogist on saanud paljud inimesed uut teavet ja abi, mis ehk aitab neil oma igapäeva muredega paremini toime tulla.

Loodame siiralt, et ta kirjutab kunagi raamatu ning jagab meiega seda imelist teadmist, mis aitab tal olla suurepärane juht, suure südamega naine, ema ja kolleeg, kes kõiki neid imelisi muutusi ja õnnestumisi on kogenud.