NB! PAI KAARTIDE KASUTAMISE AEG ON LÕPPENUD!
26.05.2022 PRESSITEADE
PAI kampaania suunas Eesti majandusse tagasi üle poole miljoni euro
Möödunud aasta aprillis käivitunud Eesti õdesid ja hooldustöötajaid tänava PAI algatuse toetuseks panustasid 5840 annetajat kokku 684 909 eurot, millest tarbimisse jõudis üheksa kuu jooksul 514 918,26 eurot.
Õdedele ja hooldustöötajatele jagati laiali 14 753 PAI kaartide komplekti ehk 29 506 kaarti, millest üheksa kuu jooksul kasutati ära 10 144 komplekti ehk 20 288 kaarti. 50 euro väärtuses PAI kaartide komplekte said kõik Eesti õed ja hooldustöötajad, kes ise või tööandjate kaudu kaarte soovisid.
Kasutamata jäi 4609 PAI kaartide komplekti ehk 9219 kaarti, millise ülejäägi ehk 170 000 eurot otsustasid kampaania ellukutsujad edasi annetada Tallinna ja Tartu tervishoiu kõrgkoolide juurde loodud vastavate stipendiumifondide täiendamiseks ning MTÜle Slava Ukraini sihtotstarbeliseks kasutamiseks Ukraina tervishoiusüsteemis töötavate õdede toetuseks.
Kampaania ühe algataja Katri Lingi sõnul täitis kampaania oma eesmärgid. „Meie ühine soov oli lisaks väga olulistele ning pandeemias räsitud tervishoiutöötajatele puhkehetke pakkumisele, juhtida tähelepanu ka Eesti õdede ja hooldustöötajate olukorrale ja positsioonile meie tervishoiusüsteemis. Seetõttu otsustasime ka enamuse annetajate poolt kasutamata jäänud vahenditest panustada edasi just õdede järelkasvu teemasse, toetades jäägiga eelkõige Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolide stipendiumifonde kokku saja tuhande euroga,“ ütles Link.
PAI algatuse toetuseks panustasid 5840 annetajat (5651 eraisikut ja 189 juriidilist isikut), kes kandsid kokku kampaania toetuseks 684 908,26 eurot. Suurimad annetajad oli Tele2 Eesti AS, Iute Credit Europe, ettevõtja Olav Miil ning Confido Meditsiinikeskuse asutajad ja töötajad.
Kuressaare Haigla Toetusfondi juhataja Siiri Rannama sõnul ei saa ka PAI kampaania tegijad mööda vaadata sellest, kuidas maailm viimastel kuudel muutunud on. „Seetõttu sündis algatajate ühine otsus eraldada suurusjärgus kolmandik kasutamata jäänud kaartide ülejäägist ehk 50 000 eurot MTÜ Slava Ukraini kaudu meie õdede kolleegidele Ukrainas. Kuhu ja mil viisil täpsemalt see nendeni jõuab, jääb annetuse saaja otsustada.“ Lisaks otsustati eraldada Eesti Õdede Liidule 10 000 eurot erinevate koolitusprogrammide läbiviimiseks. „Eesti Õdede Liit oli kampaanias suurepärane ja professionaalne partner, ilma kelleta ei oleks see kampaania sellisel kujul teoks saanud“, ütles Siiri Rannama.
Eesti Hotellide ja Restoranide Liit ja Eesti Õdede Liit tunnustasid PAI kampaaniat oma sektori „Aasta Tegu“ tiitliga. PAI kampaaniat vedasid aasta jooksul Katri Link, Siiri Rannama, Eva Võssotskaja, Krista Must, Gerli Liivet ja Meelis Kubits. Ükski kampaaniaga seotud isik ei ole sellest saanud majanduslikku tulu või muul viisil tasu.
Lisainformatsioon:
Katri Link tel 5690 6790
Siiri Rannama, tel 520 3651
Meelis Kubits 50 33 689
Gerli Liivet, tel 514 4312
PAI on kodanikualgatus – reaalne, silmale nähtav ja käega katsutav tänuavaldus õdedele ja hooldustöötajatele, kes hoolitsevad meie tervise eest ja võitlevad pandeemias meie elude eest, tehes oma tööd peamiselt nähtamatult.Sõltumata sellest, millises linnas, vallas, haiglas või hooldekodus õed ja hooldustöötajad täna igapäevaselt tegutsevad, tahame me kinkida neile oma tänu koos reaalse emotsiooniga. Kui paljudeni me oma ettevõtmisega jõuame, sõltub Sinu ja meie kõigi panusest. Eestis on õdesid ja hooldustöötajaid ligi 17 000 ja neid on ikka liiga vähe!
Õed ja hooldustöötajad on otse patsientide kõrval. Samas on neid kõige enam puudu. Nendest enam on pereinimesed, kes on viimase aasta jooksul oma lähedasi vähe näinud. Paljud pole saanud piisavalt puhkust, sest töötatakse suure koormuse ja sageli mitme tööandja juures. Tahame just neile kinkida võimaluse koos oma kallitega võtta ette midagi toredat, et pandeemia vähemalt korraks unustada.
Ühtlasi juhime kodanikualgatusega avalikkuse ja riigijuhtide tähelepanu vajadusele meie õdede ja hooldustöötajate töötingimusi parandada, tööd väärtustada ja sissetulekuid tõsta. See kriis on äratuskell, mis näitab väga teravalt õdede ja hooldustöötajate puuduse suurust Eesti tervishoiusüsteemis.Meie teeme õdedele ja hooldustöötajatele pai, tunnustades neid selle üliinimliku pingutuse eest COVID-19 kriisis. Pai ei asenda aga väärilist palka ja õdesid tuleb Eesti tervishoidu juurde koolitada.
Algatusega loome ja võtame kasutusele PAI kaardid, mida õed ja hooldustöötajad saavad kasutada PAI algatusega liitunud turismi-, kultuuri- ja meelelahutusettevõtetes üle Eesti käesoleva aasta lõpuni, võttes aja maha tööst ja muredest pisikeseks puhkuseks. Ühtlasi juhime avalikkuse ja riigijuhtide tähelepanu vajadusele meie õdede ja hooldustöötajate töötingimuste parandamiseks, töö väärtustamiseks ja sissetulekute suurendamiseks. See kriis on äratuskell, mis näitab väga teravalt juba aastaid kestnud õdede ja hooldustöötajate puuduse suurust Eesti tervishoiusüsteemis.
Meie algatus saab teoks vaid sadade tublide inimeste ja ettevõtete toel ning koostöös.
Igaüks saab annetada
Algatuse partneriks on Sihtasutus Kuressaare Haigla Toetusfond, mis konverteerib annetuse ilma teenustasu võtmata edasi PAI kaartideks. Fond on seisuga 01.04.2021 Maksu- ja Tolliameti tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjas, seega on annetused maksuvabad ja märgitavad teie 2021. aasta tuludeklaratsioonis. Meie partneri juures Coop Pangas on avatud Sihtasutus Kuressaare Haigla Toetusfond eraldi arveldusarve EE824204278618211200, kuhu annetust tehes lisa märksõna ”PAI”.
Kui soovid annetuse tegemisel jääda anonüümseks, märgi see info kindlasti maksekorraldusel. PAI kaartide jagamine on planeeritud mais ja juunis ning nende kasutamise periood on 1. juunist kuni 31. märtsini 2022.a.
PAI algatajad on:
Katri Link, kodanikualgatuse 500Kleiti korraldaja
Siiri Rannama, SA Kuressaare Haigla Toetusfondi juhataja
Meelis Kubits, Kultuuripartnerluse SA juhataja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.