Lääne- ja Viljandi piirkonna väljasõit: Rummu vangla ja Padise kloostri külastus

Eesti Õdede Liidu Lääne piirkond

8. juuni 2024

Lääne- ja Viljandi piirkonna väljasõit: Rummu vangla ja Padise kloostri külastus

EESMÄRK

Sihtrühm: EÕL Lääne – ja Viljandi piirkonna liikmed (kuni 60 osalejat)
Toimumise koht: Rummu vangla; Padise klooster

Selle aasta varasuvine väljasõit viib meid Rummu vangla rõskete müüride vahele. Ringkäigul saame teada, millistes kongides vange hoiti, kuidas nende päevaplaan välja nägi ning mis tunne on üldse olla Eesti ühes kriminaalsemas vanglas.  Omamoodi „vangla“ oli ka Padise klooster. Sealsed asukad, tsisterlased, otsisid aga vabatahtlikult eraldatust. Tavainimestel ei olnud asja tsistertslaste kloostri müüride vahele, isegi mitte kloostrikirikusse ning samamoodi ei olnud tsistertslasel reeglina asja välismaailmaga, välja arvatud hädavajadusel.

Tiirutame bussiga nii mõneski harvakülastatavas paigas ja eriti kaunist vaadet saavad nautida need kes jaksavad 275 trepiastet läbida. Giid Ann räägib meid kõiki tee peal ära ja tema meeleolukad jutud on rahvast alati naerutanud. Võib juhtuda, et isegi juunis on jopest loobuda raske. Seega varusta end ilmastikule vastavate riietega ja mugavate jalanõudega. Varu kindlasti kaasa vett ja veidi sularaha. Tuleb välja, et Eestimaa on suurem kui arvasime.😊 Kui on jaksu või tahtmist saame ronida Pakri tuletorni – 275 trepiastet. Kui kodu on armsam, siis vaatame tuletorni väljast ja teeme peatuse Rummu karjääri juures. PS! Sõltuvalt osalejate soovist ja ilmast võib kavas ette tulla üllatusi ja muudatusi.

PÄEVAKAVA

07.45 – 08.00  Kogunemine
08.00 – 11.00 Väljasõit SA Pärnu Haigla parklast Rummu vangla suunas
11.00 – 13.00 Rummu vangla ekskursioon
13.00 – 14.00 Lõuna
14.15 –              Padise kloostri ekskursioon
Tagasi Pärnusse jõuame vast 19.30 paiku.

Mitteliikmetele

Üritus on ainult liikmetele

Liikmetele

Omaosalus 20 eurot (pilet)

Väljasõidul osalemiseks tuleb registreerida EÕL kodulehel www.ena.ee ja tasuda omaosalustasu 20 eurot EÕL arvele SEB EE671010052031980001 või SWED EE732200221014003403 (selgitusse lisada: Lääne piirkonna väljasõit) hiljemalt  31.mai 2024 või kuni kohti jätkub. Omaosalus katab piletiraha. EÕL katab transpordi, toitlustuse ja muud sõiduga kaasnevad kulud.  NB! Registreerimisel võtad kohustuse osaleda. Võetud kohustuse mittetäitmisel on Eesti Õdede Liidul õigus saata Sulle tasumiseks osalemistasu arve.

Registreerumisel palun anna teada, kas rakendub Sulle ehk sooduspilet (pensionär, õpilane).Kontaktisik ja küsimused: menshikoveili@gmail.com

Mitteosalemisest teavitada info@ena.ee hiljemalt 03.06.2024 hommikuks. Hilisemal teavitamisel või teavitamata jätmisel või mitteosalemisel osalustasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele k.a. EÕL liikmele. Eesti Õdede Liit jätab endale õiguse teha kavas muudatusi. Üritust pildistatakse. Pilte võidakse kasutada EÕL tegevuste illustreerimisel.

REGISTREERU

Lääne- ja Viljandi piirkonna väljasõit: Rummu vangla ja Padise kloostri külastus

Registreerunud inimesi: 38

Haapsalu mnt 13 Rummu, 76102 Harju maakond