Käes on aasta helgeim, valgeim ja lihtsalt ilusaim aeg! Paljudel on puhkused käes või tulekul. Ilmad on kenad, lõpetamised, Jaaniöö ning palju toredat ootab suvel ees. Võtke seekord kohe päriselt ette ja puhake. Logelege niisama, ka siis kui pole puhkust veel. Jätke kappide koristamine, akende pesu jms pimedasse aega, heitliku ilmaga perioodi, kus ei saa olla väljas. Praegu - visake lihtsalt murule pikali, vaadake pilvi või kui päeval aega pole, siis öösel tähti. Stressavaid situatsioone on alati. Meist endist sõltub see kui palju me ennast neist päriselt mõjutada laseme. Oleme hoolivad iseenda suhtes, nii nagu me hoolime inimestest kes on meile patsientideks.

Veel sel nädalal ilmub Eesti Õde ajakiri, järgmisel nädalal toimetame arengustrateegia ja meie endi suviste tegevuste kallal sh töötame EÕL põhikirja muutmise kallal ehk mustandist saab koos juristiga konsulteerides puhtand. Täpsem info põhikirja osas tuleb juulikuu alguses koos listikirjaga.  

Möödas on selle aasta  rahvusvahelise õdede päeva tähistamine, mis seekord oli kahenädalane. Alustasime erinevates tervishoiuasutustes, õnnitlesime kõrgkoole, esitasime ja tänasime Aasta Ema - Õde Mare't, õnnitlesime Aasta Õde - Merle't, külastasime veel erinevaid tervishoiuasutusi nii Saaremaal kui pealinnas ning lõpp-akord sai antud Lepaninal. Oli tegus ja tore kohtumiste aeg!

Meie partnerite nimekirja on lisandunud uus soodustus ehk töö- ja vabaajajalatsid OmaKinga perelt, vt täpsemalt PARTNERITE rubriigist.

Ka suvisel ajal on meie töölaualu ikka meie jaoks olulised teemad:

1.Tervisele tuleb sama palju tähelepanu pöörata kui haigusele. Inimeste õpetamine, kaasamine ja võimaluste loomine oma füüsilise ja vaimse tervise hoidmiseks ja edendamiseks on üks  tervishoiusüsteemi ülesannetest. Õed on selleks koolitatud ning valmis terviseedendusse veel rohkem panustama.  
2.Piiratud retseptiõiguste laiendamine suurendab turvalise teenuse pakkumise võimalusi patsiendile ning jaotab töökoormust arsti ja õe vahel mõistlikumalt. Asjakohane on määratleda õe - eriõe ning ka arsti - õdede vastutuse piirid.
3.Digivõimekus ja Euroopas tunnustatud ühtse õenduskeele juurutamine. Digilahendused toetavad ning võimaldavad efektiivsemalt kasutada tervishoiutöötajate tööaega ning teisi piiratud ressursse. Killustatus ja vähene koostöö uute IT lahenduste kasutuselevõtul ei anna piisavat efektiivsust. Toetame riigi suurema rolli võtmist uute digilahenduste testimisel ning valdkonna tervikliku arengu suunamisel. Õendustegevuse dokumenteerimiseks on vajalik rakendada digitaliseeritult 3N, integreerides selle terviselukku. Euroopas tunnustatud ühtset õenduskeelt ning õendusdiagnoosimist toetav digitaliseeritud NANDA, NIC, NOC ehk 3N hõlbustab nii õe tegevuste dokumenteerimist kui ka andmete statistilist analüüsi, uuringuid ning riikide vahelist koostööd. Õdede roll suureneb kogu Euroopa tervishoius ning aeg on ka Eesti õdede potentsiaali laiemalt ära kasutada. Jätkame igal rindel samade sõnumitega! Õed muudavad maailma. 

Eriõdede teema Vikerraadios https://vikerraadio.err.ee/935137/huvitaja-oenduse-magistriope-puugihaigused-ja-nula/949796