KES VÕI MIS ON EÕL?

Eesti Õdede Liit (EÕL) tegutseb inimeste tervise nimel. Inimeste tervise ja heaolu eest seismiseks kannab EÕL kutseorganisatsiooni ja ametiühinguna samaaegselt kahte olulist rolli. Kutseorganisatsioonina tegeleb EÕL õenduse kui kutseala arendamisega kõigil tasanditel.

Kutseorganisatsioonina algatame seaduste ja määruste muudatusi, et praktika ja teooria (seadusandlik baas) käiksid ajaga üht sammu ning toome Euroopa praktika ja arutelud meie arutelulaudade taha, et ühiselt välja mõelda, mis on hädavajalik ning kuidas on võimalik rakendada õenduse arenguid Eestis.

Ametiühinguna seisab EÕL heade töötingimuste  - sh töötaja vaimse tervise säilimise ning õiglase töökoormuse, - tasu eest.

Loomulikult on meie ühine mure  - tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkus. Lisaks õendusalatöötajatele on liikmetena oodatud ka õdedega kõrvuti inimese tervise nimel tegutsevad teised tervishoiuspetsialistid ning hooldustöötajad. Õdede Liidus tegutsevad ka mitmed erialaseltsingud, mille tegevusse on võimalik koheselt liituda.

Eesti Õdede Liit tegutseb igapäevaselt mitmetes nõukogudes, sotsiaalministeeriumi ja haigekassa komisjonides. Lisaks töötame erialaspetsialistidega koostöös välja uusi dokumente, millest osa saavad seadusandliku jõu ning osa on soovituslikuks kasutamiseks tervishoiusüsteemis. Ühtlasi tegutseme eelkõige kutse arengu tagamiseks rahvusvahelistes organisatsioonides. Tegeleme õe pädevuse hindamisega, kooskõlastame koolitusi ja teeme koostööd õendushariduse kvaliteedi kindlustamiseks. Välja antakse ajakirja Eesti Õde.

Meie tegemiste kohta saad infot ka FB lehelt https://www.facebook.com/Terve.Eesti.Eest

Hoia silma peal ja hakka meie fänniks!