Ametiühinguline tegevus

Tööõigusega seonduvates küsimustes, nt tööaja, lepingu, töökorralduse, tööülesannete vms kohta, soovitame nõu ja soovituste saamiseks võtta ühendust oma organisatsiooni usaldusisikuga. Kui usaldusisik jääb vastusega hätta või Sa pole rahul saadud vastusega, siis kirjuta juhatusele aadressil  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja kirjelda oma probleemi. Kui ka juhatus ei oska Sind aidata, siis saame üheskoos abi meid nõustavalt juristilt.

Soovi korral võid oma küsimuse tõstatada ka siseveebi foorumi kaudu. Mõnel kolleegil võib olla Sinu küsimusele vastus. Eesti Õdede Liidu erinevates piirkondades tegutseb kokku pea 40 usaldusisikut, lisaks on kõrgkoolides, perearsti-ja tervisekeskustes kontaktisikud, kes on tööõiguse küsimustega kursis ning valmis küsimusi-vastuseid vahendama.  Küsi julgelt ja seisame oma õiguste eest!

Eesti Õdede Liit esindab õdesid, eriõdesid ja kutsega hooldustöötajaid kollektiivlepingu läbirääkimistel. Seni kehtiva ja varasema kollektiivlepinguga saad tutvuda siin:

Novembris 2018 sõlmitud kollektiivleping 2019 - 2020

Mais 2017 sõlmitud kollektiivleping 2017 - 2018